Završena Opća specijalizacija animatora programa "Mladi za mlade"

Završena Opća specijalizacija animatora programa "Mladi za mlade"

Opća specijalizacija animatora programa “Mladi za mlade” održala se od 19. srpnja do 26. srpnja 2023. godine u Pastoralnom centru Marija Majke Crkve, Plitvička jezera.

Na Specijalizaciji je sudjelovalo 31 mladih iz Varaždinske biskupije, a program su vodila 8 animatora instruktora, uz podršku biskupijskog povjerenika za pastoral mladih, vlč. Marka Domitera. Na programu su također sudjelovala i dvojica animatora iz naše župe, Gabriel Kečkeš i Roko Radek.

Sudionici su na programu prolazili kroz različite radionice i zadatke koji ih pripremaju za rad s mladima u svojim župama i biskupijama, a samo neke od tema koje su se obrađivale su rad po dobi, organizacija i planiranje, stilovi vođenja, komunikacija, oratorij, zbor djece i mladih, mediji i mnoge druge.

Čestitamo novim animatorima iz naše župe te svim animatorima želimo obilje Božjeg blagoslova u služenju i djelovanju u njihovim župama i našoj biskupiji!