Susreti i događaji za mlade Varaždinske biskupije

Najavljujemo nekoliko događaja iz Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

1. Misa sa zazivom Duha Svetoga na početku akademske godine 2023./24.
    Misu ćemo slaviti u varaždinskoj katedrali u nedjelju, 8. listopada 2023. u 18 sati.
    Predsjedatelj misnog slavlja je varaždinski biskup Bože Radoš.

2. Susret mladih Varaždinske biskupije u Marijinom svetištu u Molvama Susret će započeti duhovnim programom u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Molvama u 12 sati.
    Program se sastoji od molitve, kateheze, rada u skupinama, igre, druženja, potom će uslijediti svjedočanstvo, molitva krunice, slavlje sakramenta pomirenja, a vrhunac će biti sveta misa u 18 sati.
    Važno nam je da se mladi prijave kako bismo znali broj sudionika za organizaciju ručka i prijevoza. Prijave traju do 9. listopada.
    Prijave idu preko poveznice.

3. Holywin - Bdijenje mladih uoči Svih svetih - utorak, 31. listopada s početkom u 20 sati.

4. Temeljna formacija animatora
    I ove godine organiziramo školu za animatore programa Ureda za mlade HBK “Mladi za mlade”.
    Temeljna formacija animatora sastoji se od pet susreta: 1 jednodnevnog i 4 vikend-susreta. Na nju se nastavlja specijalizacija u trajanju od tjedan dana tijekom ljetnih mjeseci. Formacija animatora namijenjena je srednjoškolcima i studentima. U toj formaciji ili školi mladi, koji su aktivni članovi župnih zajednica, pod vodstvom svećenika i starijih animatora, upoznaju sebe, rastu u vjeri, stječu vještine i znanja, razvijaju talente kako bi otkrivali svoje mjesto i poslanje u Crkvi, na prvom mjestu svojoj župnoj zajednici.
    Susreti će se održati po sljedećem rasporedu:

1. susret: 4. studenoga 2023. s početkom u 10 sati, cjelodnevni susret (Varaždin, Zagrebačka 3a)
    2. susret: 24.-26. studenoga 2023. (Koprivnica - bl. Alojzija)
    3. susret: 12.-14. siječnja 2024. (Mačkovec)
    4. susret: 1.-3. ožujka 2024. - (Radovan)
    5. susret: 12.-14. travnja 2024. - (Trnovec)

dodatno SPECIJALIZACIJA ANIMATORA - 24. do 31. srpnja 2024. (Ludbreg)
    Prijave su kod župnika i traju do 29. listopada.