Proslava 25. obljetnice uspostave Varaždinske biskupije

Pozivnica na 25. obljetnicu proslave od osnutka Varaždinske biskupije

Varaždinska biskupija obilježit će svoj srebrni jubilej svečanim euharistijskim slavljem u nedjelju, 25. rujna 2022. godine na otvorenom prostoru iza varaždinske katedrale s početkom u 17 sati, kojim će predsjedati kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup i metropolit. U 16 sati u prostoru za slavlje započet će molitveni program, a u katedrali će biti prilika za svetu ispovijed.

Varaždinski biskup Bože Radoš pozvao je sve vjernike da dođu u Varaždin na to slavlje: svećenike, vjeroučitelje, odgojiteljice u vjeri, članove župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća, sakristane, zvonare, pjevače, čitače, ministrante, članove župnih Caritasa, molitvenih skupina, zajednica mladih, živih vjerničkih krugova, buduće krizmanike…

U subotu uoči toga slavlja, 24. rujna 2022. godine, vjernici će se okupiti na euharistijskom klanjanju u svim župnim crkvama Varaždinske biskupije kako bi izrazili zahvalnost za srebrni jubilej Biskupije i molili za njezine potrebe.

Materijali za euharistijsko klanjanje u subotu 24. rujna 2022. dostupni su na ovoj poveznici.