anketa
brojač posjeta: 223207
Posvećenje kipa Sv. Jelene
Objavljeno: 24.05.2011

Dana 22.5. proslavili smo svoju zaštitnicu sv. Jelenu. Svečanu svetu misu predvodio je župnik Tomislav Kos iz Pribislavca, a svečanosti su također prisustovali župnik Josip Blažon, župnik Josip Janković koji nas je ujedno počastio i prelijepom pjesmom posvećenoj našoj zaštitnici sv. Jeleni , te pater Andrija Matić. Na samom početku svete mise imali smo i posvetu kipa sv Jelene koju nam je darovao akademski kipar Dragutin Šantek iz Beča, rodom iz Šenkovca.

Također smo bili počašćeni dolaskom pjevačkog zbora iz Austrije pod ravnanjem dirigenta Dragutina Šanteka. Bili smo počašćeni i pjesmama koje je izveo naš župni zbor pod ravnanjem  dirigentice Ivane Štefić. Svima im zahvaljujemo što su doprinjeli da naša zaštitnica sv. Jelena bila na najsvečaniji način proslavljena svečanom trodnevnicom koju je vodio svečenik Milan Lončarić.
Hvala Svima,
Vaš župnik Vladimir Kolarić